Fenoris

Suplement diety Kielce

Należyta suplementacja

Ostatnimi czasy rynek suplementów diety wszelkiego rodzaju jest bardzo rentownym interesem. Nieskomplikowany dostęp do nich, tzn. bez konsultacji z doktorem sprawia, że wszyscy chętnie po nie sięgamy. W telewizji zdołamy napotkać przeważnie reklamy leków przeciwbólowych i suplementów diety.
Nie bez powodu. Spoty reklamujące suplementy mają uświadomić nam, że zawsze brakuje nam jakiś witamin oraz pierwiastków. Potas, magnez, cynk, wapń bądź cała panorama witamin. Są to rzeczy które oczywiście są nam konieczne do poprawnego działania.
Suplement diety kiepsko dostrojony niemniej jednak, może wywołać niekiedy więcej szkód niż pożytku. Przed dopasowaniem właściwych specyfików, jeśli nie chcemy konsultować się z lekarzem wypadałoby co najmniej zrobić zasadnicze badania, żebyśmy wiedzieli czym a także czy w ogóle powinniśmy się wspomagać.
Witaminy jak i minerały można przedawkować o czym zdają się zapominać wszystkie firmy, które produkują a także reklamują suplementy.
Wprawdzie suplement diety brany nazbyt często rzadko kiedy wywoła w naszym układzie takie skutki, żebyśmy znaleźli się w szpitalu. Często są to rzeczy, których z pozoru nawet nie zarzucamy suplementom. Różnorodnego rodzaju wysypki, ociężałość, gorsze trawienie – to wyłącznie część objawów przesadzenia witamin. 
Medycy starają się uświadamiać pacjentów, że branie całego kompleksu witamin, jeśli go nie wymagamy może przynieść więcej psot aniżeli pożytku.
Drugą stroną medalu jest to, iż są suplementy które funkcjonują na zasadzie placebo. Efektywność takich preparatów jak gingko biloba jest kiepsko udokumentowana i wywodzi się zwłaszcza z standardowej medycyny.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

dotacje unijne jak otrzymać